Kuchyně musí člověka bavit. Ve chvíli, kdy bude k něčemu nucen, nikdy vařit nebude a pokud ano, nikdy to nebude ono.

Rychlobábovka do hrnku

20. ledna 2012 v 23:18 | Leňárek |  Buchty

CO DO TOHO:

  • 4 rovné lžíce polohrubé mouky
  • 0.5 čajové lžičky prášku do pečiva
  • 3 lžíce moučkového cukru
  • 2 lžíce Granka (nebo kakaa)
  • 3 lžíce oleje
  • 3 lžíce mléka
  • 1 vejce

CO S TÍM:

Všechny přísady lifrujeme do jednoho hrnku nebo kompotové misky a pořádně promícháme.
Takto připravené postavíme do mikrovlnky a zapneme na 3 minuty na plný výkon (u mojí mikrovlnky na tři čárky).
Po upečení necháme trochu schladnout, pak jemně uvolníme a vyklopíme.
Že na spodku nádoby něco zůstane je normálka. Přeci jen je to nouzovka a na to, že se to peče bez vymazání, se toho na dno nenalepí moc.
Nazdobíme cukrem a podáváme.
Tip!: Tahle bábovička se dá chuťově různě obměňovat a obohacovat. Zkuste třeba přikápnout trochu rumu, přistrouhat čokoládu či jablka, nadrtit oříšky nebo přisypat kokos či rozinky...

FOTO Z AKCE:

Leňárkův výtvor krok za krokem
Bukyho výtvor před a po
Porovnání... Ta Bukyho byla prostě lepší... (P.S.: Ta má není spálená, jen jsem použila kakao zatímco Buky Granko...;-))

LEŇÁRKOVA POZNÁMKA:

Tohle byl zase objev. Nadhodila jsem to takhle jednou navečer, když Buky uvařil kafe, že bysme si k tomu mohli udělat tuhle buchtu...a pěkně každej svojí. Musím říct, že v souboji o lepší výtvor jsem naprosto čestně prohrála. Upekla jsem bábovku jen ze základního těsta. Původně jsem chtěla přidat kokos, ale nejspíš ho sežraly škrkny, tak jsem to nechala být tak. Zato Buky, ten si se svou buchtou hrál. Přidal rum, nastrouhal čokoládu a myslím, že snad i trochu rozinek obětoval. Rozdíl byl opravdu veliký. Samotné základové těsto není nic moc. Ale když si s tím trochu vyhrajete, tak se to fakt vyplatí.
Byla sranda péct v mikrovlně a koukat, jak z hrnku leze ven hnědý komín, aby za chvilku zase trochu splasknul. Byla jsem zvědavá, jak to pak z toho hrnku dostanu ven, ale byla to pohoda. Na stěny se těsto nenalepí a jediné, na čem opravdu drží je dno, ale pokud u toho nejste neurotičtí, tak té buchty na spodku moc nenecháte.
Doba přípravy i s pečením zabere tak deset minut. Takže myslím, že tahle bábovka je naprosto geniální, když máte na něco chuť nebo potřebujete honem něco pro návštěvu ke kafi nebo čaji.:-)

Inspirace z receptů na portále www.mimibazar.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama